Comchip Technology BZT52B2V7-HF
Part No.:
BZT52B2V7-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Description:
DIODE ZENER 2.7V 500MW SOD123
Shipping
BZT52B2V7-HF Information
Manufacturer:
Comchip Technology
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
2.7 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
94 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
18 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)