Micro Commercial Co BZT52B27HE3-TP
Part No.:
BZT52B27HE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SOD-123
Description:
DIODE ZENER 27V 410MW SOD123
Shipping
BZT52B27HE3-TP Information
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
SOD-123
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
27 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
410 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 20 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)