Taiwan Semiconductor Corporation BZD27C43PHRUG
Part No.:
BZD27C43PHRUG
Package:
DO-219AB
Description:
DIODE ZENER 43V 1W SUB SMA
Shipping
BZD27C43PHRUG Information
Package/Case:
DO-219AB
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
43 V
Tolerance:
±6.97%
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
45 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 µA @ 33 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.2 V @ 200 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)