Taiwan Semiconductor Corporation BZD17C200P RVG
Part No.:
BZD17C200P RVG
Description:
DIODE ZENER 200V 800MW SUB SMA
Shipping
BZD17C200P RVG Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
200 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
800 mW
Impedance (Max) (Zzt):
750 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 µA @ 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.2 V @ 200 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)