Taiwan Semiconductor Corporation BZD17C180P R3G
Part No.:
BZD17C180P R3G
Description:
DIODE ZENER 180V 800MW SUB SMA
Shipping
BZD17C180P R3G Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
180 V
Tolerance:
±6.38%
Power - Max:
800 mW
Impedance (Max) (Zzt):
450 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 µA @ 130 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.2 V @ 200 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)