Taiwan Semiconductor Corporation BZD17C13P R3G
Part No.:
BZD17C13P R3G
Description:
DIODE ZENER 13V 800MW SUB SMA
Shipping
BZD17C13P R3G Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
13 V
Tolerance:
±6.53%
Power - Max:
800 mW
Impedance (Max) (Zzt):
10 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
2 µA @ 10 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.2 V @ 200 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)