Taiwan Semiconductor Corporation BZD17C11P R3G
Part No.:
BZD17C11P R3G
Description:
DIODE ZENER 11V 800MW SUB SMA
Shipping
BZD17C11P R3G Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
11 V
Tolerance:
±5.45%
Power - Max:
800 mW
Impedance (Max) (Zzt):
7 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
4 µA @ 8.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.2 V @ 200 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)