Pulse Electronics BWVN00322515100M00
Part No.:
BWVN00322515100M00
Package:
1210 (3225 Metric)
Shipping
BWVN00322515100M00 Information
Series:
BWVN
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Type:
Wirewound
Material - Core:
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
700 mA
Current - Saturation (Isat):
750mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
380mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)