Pulse Electronics BWQV00322520470M00
Part No.:
BWQV00322520470M00
Shipping
BWQV00322520470M00 Information
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
100 mA
DC Resistance (DCR):
4.3Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
11MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)