Pulse Electronics BWQV003225203R3K00
Part No.:
BWQV003225203R3K00
Shipping
BWQV003225203R3K00 Information
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
300 mA
DC Resistance (DCR):
1Ohm Max
Q @ Freq:
20 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
38MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)