Pulse Electronics BWQV00322520220K00
Part No.:
BWQV00322520220K00
Shipping
BWQV00322520220K00 Information
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
150 mA
DC Resistance (DCR):
2.8Ohm Max
Q @ Freq:
35 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
14MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)