Pulse Electronics BWQC00453226470K00
Part No.:
BWQC00453226470K00
Package:
Nonstandard
Shipping
BWQC00453226470K00 Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
280 mA
DC Resistance (DCR):
1.1Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
10MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.142" W (4.50mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)