Pulse Electronics BWQC00453226330K00
Part No.:
BWQC00453226330K00
Package:
Nonstandard
Shipping
BWQC00453226330K00 Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
310 mA
DC Resistance (DCR):
1Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
12MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.142" W (4.50mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)