Pulse Electronics BWQC003225204R7M00
Part No.:
BWQC003225204R7M00
Package:
1210 (3225 Metric)
Shipping
BWQC003225204R7M00 Information
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
450 mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
43MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)