Pulse Electronics BWQC003225164R7TH1
Part No.:
BWQC003225164R7TH1
Shipping
BWQC003225164R7TH1 Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1 A
DC Resistance (DCR):
180mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
40MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)