Pulse Electronics BWQC003225162R2M00
Part No.:
BWQC003225162R2M00
Shipping
BWQC003225162R2M00 Information
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
790 mA
DC Resistance (DCR):
97mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
64MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)