Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | BLL1214-250 |
| Manufacturer | Rochester Electronics, LLC |
| Series | - |
| Package/Case | SOT-502A |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Technology | LDMOS |
| Configuration | N-Channel |
| Frequency | 1.2GHz ~ 1.4GHz |
| Gain | 12dB |
| Voltage - Test | 36 V |
| Current Rating (Amps) | 1µA |
| Noise Figure | - |
| Current - Test | 150 mA |
| Power - Output | 250W |
| Voltage - Rated | 75 V |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Supplier Device Package | SOT502A |
The following parts include "BLL1214-250" in Silicon Labs BLL1214-250.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.