Pulse Electronics BEBE00141208R33MMA
Part No.:
BEBE00141208R33MMA
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 330NH 3.6A 25MOHM SMD
Shipping
BEBE00141208R33MMA Information
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
BEBE
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.6 A
Current - Saturation (Isat):
4.5A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
25mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.055" L x 0.047" W (1.40mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)