Vishay Electro-Films BCR2000BJMAHWS
Part No.:
BCR2000BJMAHWS
Description:
BCR 5% +/-250PPM WS
Shipping
BCR2000BJMAHWS Information
Resistance:
20 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.020" L x 0.020" W (0.50mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.012" (0.30mm)