Vishay Electro-Films BCR10002KRAHWS
Part No.:
BCR10002KRAHWS
Description:
BCR 10% +0/-250PPM WS
Shipping
BCR10002KRAHWS Information
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
0/ -250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.020" L x 0.020" W (0.50mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.012" (0.30mm)