EPCOS - TDK Electronics B82562N4682N000
Part No.:
B82562N4682N000
Description:
FIXED IND 6.8UH 3.1A 27 MOHM SMD
Shipping
B82562N4682N000 Information
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
3.1 A
Current - Saturation (Isat):
3.1A
DC Resistance (DCR):
27mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)