EPCOS - TDK Electronics B82562N4473M000
Part No.:
B82562N4473M000
Description:
FIXED IND 47UH 1.4A 130 MOHM SMD
Shipping
B82562N4473M000 Information
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
1.2A
DC Resistance (DCR):
130mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)