EPCOS - TDK Electronics B82562N4472N000
Part No.:
B82562N4472N000
Description:
FIXED IND 4.7UH 3.3A 23 MOHM SMD
Shipping
B82562N4472N000 Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
3.3 A
Current - Saturation (Isat):
3.6A
DC Resistance (DCR):
23mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)