EPCOS - TDK Electronics B82562N4153M000
Part No.:
B82562N4153M000
Description:
FIXED IND 15UH 2A 60 MOHM SMD
Shipping
B82562N4153M000 Information
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
2A
DC Resistance (DCR):
60mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)