EPCOS - TDK Electronics B82562N4152N000
Part No.:
B82562N4152N000
Description:
FIXED IND 1.5UH 4.5A 13 MOHM SMD
Shipping
B82562N4152N000 Information
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
4.5 A
Current - Saturation (Isat):
6.6A
DC Resistance (DCR):
13mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)