EPCOS - TDK Electronics B82500C0000A005
Part No.:
B82500C0000A005
Package:
Axial
Description:
FIXED IND 820UH 500MA 2.5 OHM TH
Shipping
B82500C0000A005 Information
Series:
B82500
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
820 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
500 mA
DC Resistance (DCR):
2.5Ohm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
3MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.394" Dia x 1.260" L (10.00mm x 32.00mm)