EPCOS - TDK Electronics B82498F3821G000
Part No.:
B82498F3821G000
Description:
FIXED IND 820NH 180MA 1.9OHM SMD
Shipping
B82498F3821G000 Information
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
180 mA
DC Resistance (DCR):
1.9Ohm Max
Q @ Freq:
23 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
300MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)