EPCOS - TDK Electronics B82498F3561J001
Part No.:
B82498F3561J001
Description:
FIXED IND 560NH 230MA 1.3OHM SMD
Shipping
B82498F3561J001 Information
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
230 mA
DC Resistance (DCR):
1.3Ohm Max
Q @ Freq:
23 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
400MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)