EPCOS - TDK Electronics B82498F3470G001
Part No.:
B82498F3470G001
Description:
FIXED IND 47NH 600MA 130MOHM SMD
Shipping
B82498F3470G001 Information
Inductance:
47 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
600 mA
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Q @ Freq:
65 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
2GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
200 MHz
Size / Dimension:
0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)