EPCOS - TDK Electronics B82498F3180J001
Part No.:
B82498F3180J001
Description:
FIXED IND 18NH 700MA 80 MOHM SMD
Shipping
B82498F3180J001 Information
Inductance:
18 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
700 mA
DC Resistance (DCR):
80mOhm Max
Q @ Freq:
60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
3.3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)