EPCOS - TDK Electronics B82496C3150G000
Part No.:
B82496C3150G000
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
FIXED IND 15NH 420MA 400MOHM SMD
Shipping
B82496C3150G000 Information
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
SIMID
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
15 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
420 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
400mOhm Max
Q @ Freq:
14 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
4.5GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)