EPCOS - TDK Electronics B82477G2472M000
Part No.:
B82477G2472M000
Description:
FIXED IND 4.7UH 5A 20 MOHM SMD
Shipping
B82477G2472M000 Information
Series:
B82477G2
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
20mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.484" L x 0.484" W (12.30mm x 12.30mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)