EPCOS - TDK Electronics B82477G2153M000
Part No.:
B82477G2153M000
Description:
FIXED IND 15UH 3.3A 30 MOHM SMD
Shipping
B82477G2153M000 Information
Series:
B82477G2
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.3 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
30mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.484" L x 0.484" W (12.30mm x 12.30mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)