EPCOS - TDK Electronics B82475A1104K000
Part No.:
B82475A1104K000
Description:
FIXED IND 100UH 970MA 350MOHM SM
Shipping
B82475A1104K000 Information
Series:
B82475A1
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
970 mA
Current - Saturation (Isat):
1A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
350mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.409" L x 0.370" W (10.40mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):
0.228" (5.80mm)