EPCOS - TDK Electronics B82471A1473M000
Part No.:
B82471A1473M000
Description:
FIXED IND 47UH 720MA 370MOHM SMD
Shipping
B82471A1473M000 Information
Series:
B82471A1
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
720 mA
Current - Saturation (Isat):
850mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
370mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.240" L x 0.220" W (6.10mm x 5.60mm)
Height - Seated (Max):
0.193" (4.90mm)