EPCOS - TDK Electronics B82471A1333M000
Part No.:
B82471A1333M000
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 33UH 880MA 230MOHM SMD
Shipping
B82471A1333M000 Information
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
B82471A1
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
880 mA
Current - Saturation (Isat):
1A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
230mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.240" L x 0.220" W (6.10mm x 5.60mm)
Height - Seated (Max):
0.193" (4.90mm)