EPCOS - TDK Electronics B82442T1683K050
Part No.:
B82442T1683K050
Description:
FIXED IND 68UH 570MA 781MOHM SMD
Shipping
B82442T1683K050 Information
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
570 mA
Current - Saturation (Isat):
900mA
DC Resistance (DCR):
781mOhm Max
Q @ Freq:
15 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
7MHz
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Supplier Device Package:
2220 (5650 Metric)
Size / Dimension:
0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)