EPCOS - TDK Electronics B82442T1332M050
Part No.:
B82442T1332M050
Description:
FIXED IND 3.3UH 2.46A 46MOHM SMD
Shipping
B82442T1332M050 Information
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.46 A
Current - Saturation (Isat):
4.01A
DC Resistance (DCR):
46mOhm Max
Q @ Freq:
15 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
36MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Size / Dimension:
0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)