EPCOS - TDK Electronics B82442T1273K000
Part No.:
B82442T1273K000
Description:
FIXED IND 27UH 880MA 307MOHM SMD
Shipping
B82442T1273K000 Information
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
880 mA
Current - Saturation (Isat):
1.78A
DC Resistance (DCR):
307mOhm Max
Q @ Freq:
15 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
11MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)