EPCOS - TDK Electronics B82442T1225J000
Part No.:
B82442T1225J000
Description:
FIXED IND 2.2MH 100MA 22.5OHM SM
Shipping
B82442T1225J000 Information
Inductance:
2.2 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
100 mA
Current - Saturation (Isat):
205mA
DC Resistance (DCR):
22.5Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant:
1.2MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
252 kHz
Size / Dimension:
0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)