EPCOS - TDK Electronics B82442T1152K000
Part No.:
B82442T1152K000
Description:
FIXED IND 1.5UH 3.02A 33MOHM SMD
Shipping
B82442T1152K000 Information
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
3.02 A
Current - Saturation (Isat):
7.6A
DC Resistance (DCR):
33mOhm Max
Q @ Freq:
15 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
60MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Size / Dimension:
0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)