EPCOS - TDK Electronics B82432T1823K000
Part No.:
B82432T1823K000
Package:
2-SMD, J-Lead
Description:
FIXED IND 82UH 220MA 3 OHM SMD
Shipping
B82432T1823K000 Information
Series:
SIMID
Package/Case:
2-SMD, J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
220 mA
DC Resistance (DCR):
3Ohm Max
Q @ Freq:
10 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
7MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)