EPCOS - TDK Electronics B82432T1392K000
Part No.:
B82432T1392K000
Description:
FIXED IND 3.9UH 850MA 200MOHM SM
Shipping
B82432T1392K000 Information
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
850 mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
45MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)