EPCOS - TDK Electronics B82422T1331J000
Part No.:
B82422T1331J000
Description:
FIXED IND 330NH 450MA 230MOHM SM
Shipping
B82422T1331J000 Information
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
450 mA
DC Resistance (DCR):
230mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant:
500MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25.2 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)