EPCOS - TDK Electronics B82422T1223J000
Part No.:
B82422T1223J000
Description:
FIXED IND 22UH 110MA 3.5 OHM SMD
Shipping
B82422T1223J000 Information
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
110 mA
DC Resistance (DCR):
3.5Ohm Max
Q @ Freq:
27 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)