EPCOS - TDK Electronics B82422T1152J000
Part No.:
B82422T1152J000
Description:
FIXED IND 1.5UH 370MA 700MOHM SM
Shipping
B82422T1152J000 Information
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
370 mA
DC Resistance (DCR):
700mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
200MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)