EPCOS - TDK Electronics B82422T1123K000
Part No.:
B82422T1123K000
Description:
FIXED IND 12UH 140MA 2.5 OHM SMD
Shipping
B82422T1123K000 Information
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
140 mA
DC Resistance (DCR):
2.5Ohm Max
Q @ Freq:
27 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
25MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)