EPCOS - TDK Electronics B82422H1103K100
Part No.:
B82422H1103K100
Description:
FIXED IND 10UH 300MA 1.2 OHM SMD
Shipping
B82422H1103K100 Information
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
300 mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
15 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
30MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)