EPCOS - TDK Electronics B82422A3221J100
Part No.:
B82422A3221J100
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD, J-Lead
Description:
FIXED IND 220NH 280MA 640MOHM SM
Shipping
B82422A3221J100 Information
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
SIMID
Package/Case:
2-SMD, J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
280 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
640mOhm Max
Q @ Freq:
25 @ 30MHz
Frequency - Self Resonant:
700MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)