EPCOS - TDK Electronics B82422A3120K100
Part No.:
B82422A3120K100
Description:
FIXED IND 12NH 700MA 100MOHM SMD
Shipping
B82422A3120K100 Information
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
12 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
700 mA
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Q @ Freq:
25 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
3.5GHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)